Jakie rolety do biura

Jakie rolety do biura

Chociaż pozornie może się wydawać, że wybór rolet do biura nie stanowi szczególnie ważnej kwestii, w praktyce sytuacja nie jest tak oczywista. Decyzja odnośnie odpowiedniego modelu powinna opierać się na kilku czynnikach. Warto zdecydować się na produkt, który będzie wygodny w obsłudze, trwały, dobrze wkomponuje się w wystrój wnętrza, a jego właściwości wpłyną na komfort pracy.

Przepuszczalność światła

Rolety montuje się w biurach, by zapewnić pracownikom ochronę przed promieniami słonecznymi. Jest to bardzo ważne, ponieważ światło padające na ekrany monitorów może wpłynąć negatywnie na komfort pracy i wydajność pracowników.

Pomieszczenie, w którym rolety mają zostać zamontowane

Istotną rolę odgrywa kolor ścian biura, w którym znajdą się rolety. Jeśli jest ono pomalowane na jasny kolor, możemy zdecydować się na rolety, oferujące znaczny poziom zaciemnienia. Jeśli nasze biuro ma np. brązowe, ciemnozielone lub granatowe ściany, powinniśmy wybrać bardziej przejrzysty model, który nawet gdy będzie zasłonięty, wpuści do środka trochę naturalnego światła. Należy jednak pamiętać, że w pomieszczeniu, w którym często odbywają się spotkania i konferencje wykorzystujące pokazy slajdów, lepszym rozwiązaniem jest model zapewniającego wysokie zaciemnienie.

Wygląd rolet

Istotną rolę odgrywają również wrażenia wizualne. Z tego względu warto wybrać rolety pasujące do wystroju wnętrza. Dzięki temu praca w nim będzie przyjemniejsza. Pamiętajmy także, że biuro stanowi wizytówkę firmy i musi robić wrażenie na odwiedzających. Właśnie dlatego nie można bagatelizować funkcji estetycznej wybieranego modelu.

Właściwości

Istotną cechą jest w tym przypadku także trwałość produktu i jego odporność na częste używanie. Pamiętajmy, że rolety znajdujące się w biurach mogą być bardzo często składane i rozkładane. Z tego względu muszą być odporne na intensywną eksploatację, inaczej wymagałyby częstych napraw i regulacji. Istotną rolę odgrywa również łatwość obsługi, która wpływa na komfort korzystania z produktu.

Sposób czyszczenia

Żeby biuro dobrze się prezentowało, musi być czyste. Z tego względu sprzątanie pełni tutaj bardzo ważną funkcję. Najlepiej jeśli proces będzie przebiegać możliwie sprawnie i bezproblemowo. Właśnie dlatego warto zdecydować się na rolety, które można wyczyścić z kurzu za pomocą wilgotnej ściereczki. Unikajmy modeli wymagających prania chemicznego, ponieważ generują dodatkowe koszty i wymagają dużo czasu.

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Zamów bezpłatne próbki lub skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy.
Kontakt