Jakie rolety do kuchni

Jakie rolety do kuchni

Podczas tworzenia aranżacji tego pomieszczenia należy starać się łączyć nie tylko estetykę i upodobania, ale także funkcjonalność. Mowa tu oczywiście o kuchni. Kiedy więc wybierasz się na zakupy po wyposażenie kuchni, powinieneś też zastanowić się nad tym, jakie rolety wybrać. Dzisiaj na rynku istnieje tak wiele różnych rodzajów i wariantów, że trudno ostatecznie zdecydować, który model będzie najlepszy.

Aby spośród tak wielu propozycji wybrać odpowiedni produkt, przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, czym kierować się podczas wyboru rolet do kuchni.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę materiał, z którego są one wykonane. Mimo że modele bambusowe czy drewniane są niezwykle eleganckie i stylowe, to jednak nie nadają się do kuchni – z jednej strony będą wchłaniać zapach, a z drugiej trudno będzie je w prosty sposób wyczyścić z kurzu i tłuszczu.

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będą warianty wykonane z tkaniny poliestrowej. Aby je wyczyścić, najczęściej wystarczy przetrzeć je mokrą gąbką. W przypadku większych zabrudzeń można je w prosty sposób zdjąć i wyprać. Niewątpliwym atutem tego typu rozwiązań jest również fakt, że materiał ten nie wchłania zapachów.

Jeśli Twoja kuchnia przez większość dnia jest pełna słońca, warto zdecydować się na rolety zaciemniające. Dzięki temu w upalne dni choć trochę będziesz mogła obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Jest to ważne, bowiem podczas gotowania czy pieczenia w kuchni zawsze robi się cieplej.

Gdybyśmy mieli polecić konkretne rodzaje rolet do kuchni, byłyby to bez wątpienia modele poliestrowe – rzymskie (zapewnią elegancki wygląd), wolnowiszące (łatwo można usunąć zabrudzenia), harmonijkowe (proste w demontażu w celu wyprania).

Oczywiście podczas wybierania rolet zwraca się uwagę na ich kolor. Na rynku dostępnych jest tak wiele wzorów i odcieni, że z pewnością znajdziesz taki, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. W razie potrzeby zawsze możesz dopytać sprzedawcę – zazwyczaj pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Zamów bezpłatne próbki lub skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy.
Kontakt