Jakie rolety do okien drewnianych

Jakie rolety do pokoju dziecięcego

W dzisiejszych czasach na rynku otrzymać można wiele różnych modeli okien, dostosowanych do konkretnych potrzeb użytkowników. Jednym z elementów wyboru przy oknach jest materiał, z których są one produkowane. Najczęściej dostępne są modele wykonane z PCV, aluminium oraz drewno.

Szczególnie te ostatnie cieszą się dużą popularnością ze względu na estetyczny i elegancki wygląd, a także wysokie parametry izolacji cieplnej i akustycznej.

Jeśli zdecydowałeś się na okna drewniane staje przed Tobą ważne zadanie doboru aranżacji, która podkreśli estetykę naturalnych materiałów i będzie idealną dekoracją całego okna. Niezwykle ważnym elementem są oczywiście rolety. Nie można wybrać pierwszych lepszych, ponieważ nieumiejętny dobór tych akcesoriów może nawet oszpecić eleganckie ramy.

Oczywiście dobór konkretnych kolorów czy wzorów zależy od wnętrza pomieszczenia czy jego przeznaczenia. Istotny natomiast jest sposób montażu. Wiele rolet występuje w wersjach wkręcanych w ramę okienną. Powinniśmy unikać takiego rozwiązania – naruszy ono strukturę drewna, co może powodować większą podatność na uszkodzenia czy działanie wilgoci i skrajnych temperatur.

Dlatego też zalecamy zakup rolet mocowanych na taśmy bądź haczyki. Jest to rozwiązanie trwałe i estetyczne, a także w żaden sposób nie wpłynie na parametry ramy.

W przypadku wyboru rolet do okien drewnianych dobrze również zadbać o szczegóły i akcesoria. Wiele sklepów internetowych oferuje możliwość wyboru mechanizmów koralikowych i wieszaków w innym kolorze, niż biały. Jeśli więc posiadasz okna wykonane z drewna, warto, abyś wybrał akcesoria w kolorze beżowym bądź brązowym. Dzięki temu cała aranżacja będzie wyglądać estetycznie i tworzyć spójną całość.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru rolet do Twoich okien drewnianych, zawsze możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów. Nasi konsultanci chętnie doradzą rozwiązanie, które pozwoli Ci uzyskać niezwykle estetyczny i elegancki wygląd. Zaproponują także konkretne produkty z możliwością personalizacji zamówienia.

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Zamów bezpłatne próbki lub skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy.
Kontakt