Jakie rolety do pokoju dziecięcego

Jakie rolety do pokoju dziecięcego

Podczas poszukiwania podstawowych elementów wyposażenia pokoju dla naszej pociechy w pewnym momencie przychodzi czas na zakup rolet. Na pierwszy rzut oka jest to prosty wybór – model w księżniczki czy samochodziki czy ten w pasującym do aranżacji kolorze.

Istnieją jednak elementy, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru rolet do pokoju dziecięcego. Jako profesjonaliści w branży chętnie podzielimy się z Wami kilkoma wskazówkami, dzięki którym stworzysz ciekawą, ale także funkcjonalną aranżację okna w królestwie Twojego malucha.

Jakie zaciemnienie rolet wybrać?

Zazwyczaj wielu klientów nie zwraca na to uwagi – a to błąd. Jeśli wybierzesz zły model, może to nawet wpłynąć na samopoczucie dziecka. Jak? Jeśli na przykład maluch ucina sobie drzemki w ciągu dnia, a rolety, które kupisz, zapewnią dziecku całkowite ciemności, młody organizm będzie miał problem z rozpoznaniem dnia i nocy.

Podczas drzemki Twojej pociechy możesz nieco zaciemnić pokój, ale nie rób tego całkowicie. Dzięki temu dziecko odróżni dzienną drzemkę od nocnego snu.

Jaki rodzaj rolet wybrać?

Dzieci to często chodzący huragan – chcą wszystko poznać, zobaczyć – a często przy okazji coś zepsuć. Dlatego też podczas przygotowywania aranżacji pokoju dziecięcego powinniśmy zadbać o to, aby znalazły się tam sprzęty i meble, które nie będą zagrożeniem malucha podczas nawet najbardziej szalonych zabaw.

Podobnie jest z roletami. Należy wybrać model wytrzymały na uszkodzenia, polecamy też modele z mechanizmem schowanym w kasecie. Po zakupie można też zamontować prowadnice do łańcuszka regulującego rolety, aby zabezpieczyć je przed ewentualnym zniszczeniem – w końcu wiszący łańcuszek, który reguluje zasłonięcie okna, jest nadzwyczaj ciekawy, prawda?

Jak widać, kupno rolet do pokoju dziecięcego nie jest tak prostą sprawą, jak by się to początkowo wydawało. Warto wziąć pod uwagę nasze wskazówki, aby cieszyć się szczęściem dorastającego malucha, a także piękną aranżacją pokoju. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą – z pewnością znajdziesz w niej modele, które idealnie sprawdzą się w remontowanym przez Ciebie wnętrzu.

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Zamów bezpłatne próbki lub skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy.
Kontakt