Jakie rolety do salonu

Jakie rolety do salonu

Każde pomieszczenie w domu czy mieszkaniu pełni określoną funkcję. Idąc tym tropem, najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem jest bez wątpienia salon. Dlatego też podczas tworzenia aranżacji tego pokoju należy zwrócić uwagę, aby dobrać odpowiednie elementy wyposażenia.

Oprócz kanap, stołów, krzeseł czy dekoracji warto zadbać także o aranżację okien – w końcu stanowią one ważny element pokoju. W dzisiejszych czasach na rynku istnieje tak wiele propozycji rolet, że trudno jest zdecydować się na konkretne. Jako specjaliści w tej branży damy Ci kilka wskazówek, czym się kierować podczas wyboru odpowiednich rolet.

Elementy tego typu wybiera się zazwyczaj na końcu remontu czy wykańczania aranżacji. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu możemy dobrać odpowiednie rolety, znając już kolorystykę oraz stylistykę salonu.

Na początek warto zastanowić się, jaki rodzaj rolet będzie nam najbardziej odpowiadał. Do wyboru mamy modele rzymskie, w kasecie, wolnowiszące, wykonane z drewna, aluminium i wiele innych. Każde z nich będą stanowić nie tylko świetną ochronę przed słońcem, ale jednocześnie ciekawy element dekoracyjny.

Podczas wyboru tego typu artykułów dobrze jest także zadbać o odpowiednią kolorystykę rolet, dopasowaną do aranżacji salonu. Warto kierować się kilkoma ważnymi wskazówkami:

  • nie bój się postawić na kontrastowe połączenia czy żywe kolory – dziś nie trzeba decydować między popielatym, grafitowym czy białym,
  • w zależności od upodobań, możesz łączyć kolory na zasadzie podobieństw (np. żółty – pomarańczowy/zielony, fiolet – różowy/granat), jak również kontrastów (żółty – fioletowy, pomarańczowy – niebieski),
  • nie próbuj tworzyć aranżacji opartej wyłącznie na jednym kolorze – wnętrze będzie wyglądało na monotonne,
  • jeśli elementy wyposażenia salonu mają wzory, to dobrze jest wybrać gładkie rolety i odwrotnie,
  • przy stonowanych wnętrzach świetnie będą wyglądać rolety w żywych kolorach.

Oczywiście najważniejszą kwestią jest to, aby wybrane przez Ciebie rolety podobały się Tobie! Jeśli miałbyś jakieś pytania dotyczące doboru odpowiednich artykułów do swojego salonu – nasi konsultanci chętnie Ci doradzą!

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Zamów bezpłatne próbki lub skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy.
Kontakt