Jakie rolety do sypialni?

Jakie rolety do sypialni?
Wybór odpowiedniego wyposażenia do sypialni to problem, którego nie należy lekceważyć. Poszczególne elementy mogą bowiem wpływać na to, jak odpoczniemy i czy wstawanie będzie przyjemnością.

Jednym z niezwykle ważnych elementów wyposażenia sypialni są rolety. Dzięki nim możemy uzyskać odpowiednią ilość światła. Jaki model będzie najlepszy?

Wiele osób intuicyjnie sięgnęłoby po rolety zaciemniające. Jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie – np. wtedy, kiedy nasze okna wychodzą na północ. W takich przypadkach do pomieszczenia nie wpada zbyt dużo światła, a jednocześnie nie istnieje ryzyko oślepiania przez promienie słoneczne. Warto wtedy wybrać modele delikatnie przepuszczające światło w ciepłych, delikatnych kolorach.

Rolety zaciemniające są idealne do sypialni, gdzie wpada duża ilość promieni słonecznych, a także dla osób pracujących w systemie zmianowym, którym zdarza się spać w dzień.


Oczywiście bardzo ważny jest odpowiedni dobór koloru rolet. Najczęściej zaleca się delikatne odcienie pastelowe, które nadadzą pomieszczeniu przyjemnego klimatu. Nie należy również zapominać o tym, aby były one dopasowane do aranżacji sypialni.

Mimo że większość osób decyduje się na jasne, stonowane kolory w sypialni, to istnieje grupa tych, którzy stawiają na bardziej wyraziste odcienie. Jeśli będą one odpowiednio dopasowane do wystroju wnętrza, całe pomieszczenie może wyglądać świetnie!

Niektórzy decydują się także na stworzenie sypialni w stylu rustykalnym – w takich wypadkach świetnie sprawdzają się odcienie czerwieni czy fioletu.

Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów rolet – wolnowiszące, rzymskie, plisy i inne. Wybór modelu do sypialni to właściwie kwestia gustu klienta – dobrze tylko, aby dopasować produkt do wystroju pomieszczenia.

Jeśli zastanawiasz się, jakie rolety będą najlepsze do sypialni, zawsze możesz skonsultować swój wybór z pracownikiem sklepu – być może on zainspiruje Cię do podjęcia decyzji. Świetnym pomysłem jest także szukanie inspiracji w internecie, oglądając zdjęcia różnych realizacji aranżacji sypialni.

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Zamów bezpłatne próbki lub skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy.
Kontakt