Jakie rolety na okno dachowe

Jakie rolety na okno dachowe

Jako ekspert w branży aranżacji okien chętnie dzielimy się z naszymi klientami wiedzą i doświadczeniem w zakresie doboru najlepszych rozwiązań, dostosowanych do potrzeb, oczekiwań i upodobań klientów. Dziś chcielibyśmy zaproponować kilka wskazówek tym, którzy właśnie wprowadzili się do swojego nowego domu i szukają odpowiednich rolet na okna dachowe. Czym się kierować podczas zakupów i na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

Po przeczytaniu tego artykułu z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie! Może się to w pierwszym momencie wydawać dziwne, ale na początku dowiedz się, na jaką stronę świata wychodzą Twoje okna dachowe. Informacja ta bardzo przyda się podczas kupna odpowiednich rolet.

Jeśli bowiem Twoje okna wychodzą na zachód lub wschód, możesz być pewny, że rano bądź po południu na poddaszu będzie gościło słońce. Jeśli natomiast nie przepadasz za nadmiernym promieniowaniem, wybierz modele rolet o wysokim zaciemnieniu. Możesz też wybrać warianty typu dzień-noc. W takim przypadku będziesz mógł dowolnie regulować poziomem światła, wpadającego do pokoju.

Co jednak zrobić, kiedy okna wychodzą na północ lub południe? Bardzo prawdopodobne, że w takich sytuacjach w pokoju zawsze będzie panował półmrok a promienie słoneczne nie będą do niego dochodzić. W takiej sytuacji polecamy rolety o mniejszym zaciemnieniu, aby zapewnić choć trochę naturalnego światła i go nie blokować.

Jeśli już orientowałeś się wstępnie, jakie typy rolet można znaleźć na rynku, być może ich wielość Cię przeraziła. Jednak w przypadku okien dachowych wybór jest nieco ograniczony. Ze względu na położenie okien dachowych odpadają chociażby warianty rzymskie. Świetnie sprawdzą się natomiast modele z mechanizmem w kasecie, rolety typu dzień-noc czy niezwykle praktyczne plisy. Wszystko zależy od Twoich upodobań i potrzeb.

Zwróć uwagę zarówno na estetykę, wzór czy strukturę materiału, jak również względy praktyczne, np. łatwość dostępu do łańcuszka regulującego zaciemnienie. Pamiętaj, że w rzetelnym sklepie (takim, jak chociażby nasz), zawsze czekają konsultanci, którzy chętnie doradzą odpowiednie rozwiązanie, dopasowane do konkretnych potrzeb. Dlatego nie bój się pytać – odpowiednio dopasowane rolety mogą być inwestycją na lata!

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Zamów bezpłatne próbki lub skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy.
Kontakt